Říjen 2008

Dilema

30. října 2008 v 0:21 | Elf |  (Ne)všední život
Tak jsem dnes opět řešil etické dilema.
Stalo se mi to v obchůdku s potravinami na Kotlářské ulici. V košíku jsem měl půlku chleba, čtyři rohlíky, dvě ořechové špičky (byly v akci) a tataráček.
V ruce jsem měl plechovku sardinek v rajském protlaku.
Přemýšlel jsem, zda je vhodné, abych si je koupil.
Ryby jím málo. Letos jsem je měl k jídlu asi jen jednou, maximálně dvakrát. Dnes jsem na ně měl ale opravdu chuť. A když už jím ta kuřata, prasata a sem tam i krávy - copak jsem si zasedl jen na vyšší obratlovce?
Jenže... nejsou oceány na pokryji kolapsu ekosystému? Co fishbanks? Co ten plechový obal?
Stál jsem neschopen akce a dlouho přemýšlel.

Nakonec jsem si ty ryby koupil. Budu se trápit dál, zatímco mi budou ležet ve skříni a čekat... na co?


PS: Tato příhoda a zpráva o tom, jak ČR devastuje planetu mne opět přiměly změřit mou ekologickou stopu. No, nic moc - 3,2. Pořád skoro dvakrát víc, než by bylo dobré...

Fotky - Balóny

19. října 2008 v 20:39 | Elf |  (Ne)všední život
Jedno půvabné podzimní úterý jsem vzal foťák a vyrazil fotit do parku. A ejhle, zrovna startovala nafukovací flotila...
Balóny na Kraví hoře

Volby

19. října 2008 v 20:37 | Elf |  (Ne)všední život
Přátelé, tak jsem byl počtvrté u voleb. S vyjímkou těch do europarlamentu, ty mne čekají poprvé na jaře, jsem si už vyzkoušel všechny. A musím říct, že mne přestává bavit volit strany, které mají zajímavé programy a osobnosti, ale v konečném výsledku se to vždycky nějak zvrtne nebo neuspějí.

Je tohle rozčarování (spolu s vyostřeně bipolární kampaní) důvodem, proč se stále zvětšují rozdíly mezi prvními dvěma (ODS a ČSSD) a zbytkem stran?

Mám obavu, že při příštích parlamentních volbách budou mít nejen Zelení, ale i Lidovci problém se vůbec dostat do parlamentu. A to mne mrzí - mám rád politickou pluralitu. Zato nemám rád právě vyhrocené kampaně na hranici osobního urážení a nepodložené smysluplnými fakty. Argumentace poplatky, zdražováním a podobně mi přišla ubohá... Na druhou stranu mne těší, že podle ČSÚ dalo mému oblíbenému kandidátovi preferenční hlas ještě dalších 360 lidí.

A taky se mi nelíbí, že u nás v kraji asi vznikne koalice KSČSSD. I když, kde ne? Jen ať se dostanou k moci, však se jich voliči brzy přesytí.
No nic, asi mi nezbývá nezbývá nic jiného, než to překousnout a do dalších voleb jít opět s ideály volit trpaslíky!