Květen 2008

Fotky nejen z Belgie

30. května 2008 v 20:00 | Elf |  Akce 2008
Přátelé, toto jsou mé fotografie z kurzu BiTriMulti, kterého jsem se účastnil v Belgii v polovině dubna, víkendovky Teče voda dolů (během které jsme navštívili svatbu Ondry a Zuzky) a navrch jedna fotka ze Dne Země v Brně.
Vše je pořízeno na Zenit TTL (citlivost filmu ISO 100)
BTM Belgie, Teče voda dolů, svatba (+ Den Země)

555 let

29. května 2008 v 23:25 | Elf
Dnes uplynulo 555 let od pádu Konstantinopole (slovany označované Cařihrad). Byla dobyta tureckými nájezdníky a stala se hlavním městem Osmanské říše. Formálně tak zanikla tzv. Byzantská říše, přímý pokračovatel říše Římské. Byzantinci totiž sami sebe označovali za Římany, označení Byzantská říše je konstrukt historiků, kterým se odlišuje středověká výchdořímská říše od té antické.
Dějiny Balkánu jsou pro nás středoevropany překvapivě neznámé (jak jsem se na vlastní kůži přesvědčil při četbě jedné moc zajímavé knihy). A přitom jsou s námi v mnohém propojené.
Myšlenky a zážitky se propojují...
Někdy mám pocit, že život je sledem náhodných setkání, nalezených informací a přečtených knih. Jsou to jen ostrůvky v moři nebo dokonale propojená a uspořádaná síť, jejíž stavbu odhalím až po čase s patřičným odstupem (jak ve své nové knize píše Václav Cílek)?