Únor 2007

Chyba I.S.I.C.?

20. února 2007 v 9:36 | Elf |  (Ne)všední život
Včera jsem šel do menzy, že si dám něco dobrého k jídlu. Rozhodl jsem se začít nudlovou polévkou. Přistoupil jsem ke snímači a přiložil peněženku s ISICem uvnitř.
Píp.
NEZNÁMÁ KARTA.
Podivil jsem se, otevřel jsem peněženku a přiložil kartu v kapsičce s plastovým okénkem přímo ke snímači.
Píp.
NEZNÁMÁ KARTA.
"Jste vůbec ještě student?" zeptal se mě mladík vydávající polévky.
"Myslím, že jo," odpověděl jsem nejistě.

Komiks I.

16. února 2007 v 17:50 | Elf |  Knihy, filmy a jiné
Tak jsem se do toho pustil. Když nechtěl nikdo jiný, tak jsem musel začít sám. Pokud se můj pokus někomu nelíbí nebo ho nechápe, tak si může trhnout nohou :-P
Výtvarno nikdy nebylo mojí silnou stránkou. Můj první pokus o komiks, ještě na gymplu v dobách, kdy jsem psal filmové scénáře se odehrával v Anglii 19. století a jeho hrdinou byl detektiv Raven, který vyšetřoval záhadné zmizení jednoho lorda. Ale po nakreslení jedné stránky se tato stránka rozmazala (já vůl to kreslil tužkou č. 1) a já zanechal komiksu. Až do těď!
Pro jistotu jsem se vrhl na oblast stripu, kde jde o pointu a ne o zpracování. Ale dost už řečí, posuďte sami...

Zpět k pramenům - Zurück zu den Quellen

13. února 2007 v 21:37
Všechno to začalo téměř před dvousty lety, když prostý chalupník začal léčit vodou.
Na jeho počest a v rámci léčebné kůry dnes zvané klimatoterapie vziklo na Hirschbadu mnoho kamenných pramenů.
Lidé se k nim nechovali vždy s úctou k jejich účelu a historii. Někdo by řekl že češi, jiný že komunisti, ale na tom nezáleží. Byly opomíjeny, přejmenovány, zničeny nebo zapomenuty. Některé už dnes nikdo nezná.
A některé se pár nadšenců rozhodlo opravit a my jsme se mohli nakonec také přidat a přiložit svou ruku k dílu.

Čas

12. února 2007 v 16:52 | Elf |  Akce 2007
Tentokrát jsme se po delší době opět sešli v čajovně na Čapkově ulici, dřívější čajovně Konvička, přesně ve večer jejího znovuotevření. Čajovna byla poněkud prázdná, ale alespoň nás nic nerozptylovalo od úvah a debaty. Téma sezení uvedl Zdeněk jako pořadatel tím, že přišel o 23 minut pozdě. Pentalog se opět ubíral cestami praktického života a významu času pro náš život, ale dotkli jsme se i čistě filosofických oblastí, dále také historie a fyziky. Bylo to velmi příjemné, zábavné a uvolňující. Inu posuďte sami ze zapsaných výroků...