Leden 2007

Táborovka poprvé

31. ledna 2007 v 21:19 | Elf |  (Ne)všední život
Nikdy bych nevěřil, že je tak těžké začít vůbec připravovat tábor. Ono, když se má člověk podílet na nějakém projektu, sehnat spoluorganizátory, vymyslet termín a svolat schůzky, a to třeba ještě nemá ani vybranou lokalitu a téma, tak je to docela fuška. Pokud jsou lidé, se kterými v této věci komunikujete, navíc rozeseti po Moravskoslezském a Olomouckém kraji, zvýší se obtížnost ještě o jednu pomyslnou hvězdičku.
Začal jsem pochybovat, jestli vůbec stojím o to dělat tábor za každou cenu. Zdali by nebylo lepší se k někomu přidat a něčemu se přiučit, spíše než se snažit něco splácat, jen aby Baobab (a Jeseníky) měly tábor na stezce a pramenech. Nebo na prázdniny vypadnout za hranice. Nebo nedělat vůbec nic.
Nejsem schopný cokoliv zařídit, nejsem režisér, šéf nebo schánil.
Jen chrlič, chrlič, chrlič... nápadů na to, co by se dalo dělat nebo o čem by ten tábor mohl být mám spousty, ale nějak je sdělit druhým a pak dotáhnout do konce.

Ne, nebudu házet flintu do žita, ještě ne...

Maskiner: stroj času, stroj pomsy

17. ledna 2007 v 15:25 | Elf |  Knihy, filmy a jiné
Tak děcka, dneska to je opravdu lahůdka. Je to takový, jak s oblibou říkávám, špíček ze zákoutí mé všední existence, jeden z mých nejoblíbenějších fimů. Film byl natočen v roce 2002 černobílou technikou. Děj se odehrává v blízké budoucnosti. Jedná se o vyváženou kompozici Science Fiction, thrilleru a akčního filmu. A to vše v pouhých 4 minutách.

Přináším vám odkaz na film Maskiner: stroj času, stroj pomsty!
Přeji dobrou zábavu!

Uvítám jakékoli ohlasy.

PS: Pokud nechápete konec, nic se neděje, já ho taky nechápu ;-)

Další bezvýznamný článek

14. ledna 2007 v 21:00 | Elf |  (Ne)všední život
Ve středu večer v televizi opět běží cyklus Šumná města. Nebojím se ho označit za geniální pohled na architekturu českých, moravských a slezských měst, v hlavní roli David Vávra. A tuto středu nám byla představena Opava.
Je to zvláštní, vidět v televizi místa, která člověk dobře zná. Dozvídat se o nich nové informace, drobné špíčky. Taky jsem v televizi viděl reportáž o autobusech na zemní plyn. Jako obrazový ilustrační doprovod byly použity záběry na jesenický Ekobus. Vypadalo to, jako by autobus projížděl krajinou, ale tento dojem budily záběry díky dobrým prostřihům. Zkušené oko odhalilo, že veškeré záběry byly natočeny cestou z nádraží do Lázní.
Když už jsem u těch záběrů, tadyhle se můžete podívat na originální nahrávku z MGO pořízenou na podzim 2005. Schválně, kdo pozná o co tam jde?

Schwibbogen - Krušnohorský vánoční svícen

3. ledna 2007 v 20:12 | Elf

Pamatujete si ještě na kicht? O Silvestru jsem vykládal význam vánoční ozdoby, kteoru můžete vidět za lecjakým oknem. Jedná se o obloukový svícen. Vykládal jsem, že se jmenuje švipbógn, pochází z Krušných hor a má něco společného s horníky. Pak se ale objevily pochybnosti. Pamatuji si to dobře? Byl jsem Hankou upozorněn, že prý ty svícínky přišly ze severu a mají souvislost se sedmiramenným svícnem. Tak kde je pravda? Dal jsem se do pátrání.
Upozorňuji, že většina odkazů je německy.