Prosinec 2006

Vánoční srazy

24. prosince 2006 v 14:51 | Elf |  Akce 2006
"Cody chodí, Cody chválí..."
Za poslední týden jsem navštívil tři Vánoční setkání brontosauřích přátel. Nejprve v pondělí v Brně na nové kanceláři HB. Prostředí vyhovující, společnost příjemná, ale nesedlo mi víno a vodní dýmka. Přece jen, mám trochu jinou představu o doplňcích ke společenské zábavě. Ano, chápu, velká část přítomných je jihomoravského původu a pro ně víno v žádném případě není alkohol. Chybělo mi něco hlubšího... nějaký významnější rozhovor nebo výraznější duchovní prvek. Nejlepší byla asi improvizovaná patnáctiminutová píseň, kterou jsme s kytaristou Žblebtem slepovali na koleni.
Ve středu jsem po dni plném testů a poznávaček naskočil na trolejbus a dojel na konečnou pětky, odkud jsme se s Petrou, Ondrou, Evou, Lucií a dalšími Brňáky vydali na výlet na Alexandrovu rozhlednu v Adamově. Prošli jsme z Útěchova do Adamova a já jsem poprvé (ne)viděl Moravský kras (byla totiž tma). Viděl jsem pouze vysoké srázy údolí a potom panorama adamovských "Hradčan" (jak jsem byl poučen Ondrou). Z rozhledny, na kterou se lezlo po úzkém, kluzkém žebříku, byl výborný výhled okořeněný výkladem, cukrovím, čajem a Štramberskými uchy. Potom sešup na nádraží a cesta vlakem (elektrickým) do Brna.
"Ná ná ná ná ná ná ná ná..."
A včera, včera jsme s Náčou, Pájou, Ivem, Zdeňkem a sourozenci Katkou a Honzou jeli trolejbusem do Jaktaře. Podařilo se nám provést jak betlémské světlo, tak pejska. Z Jaktaře jsme šli poli až na poutní místo sv. Anny. Každý si nesl svíčku, lampičku nebo lampiónek. Nakonec se nám povedlo donést plamínek až na místo. Vyplynulo z toho pro nás důležité poučení. Sám by tam nikdo z nás nedošel, každému alespoň jednou plamínek zhasl a musel si od někoho připálit. Potom jsme zamířili do bývalé čajovny Konvička. Tam za námi došli další známí i neznámí. Dali jsme si spoustu čajů a čokolád, předali případné dárky a popřáli krásné Vánoce. A hlavně jsem dostal Jesen.
Všechny akce byly fajn, ale pořád ta stejná písnička. Nejmladší, nejmladší, nejmladší... Nejvíc jsem to pocítil včera, taky proto, že jsem spoustu lidí neznal a byl jsem si sám vědom jistého věkového odstupu.
Ale fajně jsme pokecali se Zdeňou a Náčou a domluvil se termín na příští Filospol.

Náhled do bordelu

16. prosince 2006 v 20:25 | Elf |  (Ne)všední život
Dámy a pánové, také se zapojuji do řetězovky, kterou mi předal můj dlouholetý a oblíbený spolužák Havran. Ovšem dnes to nebude náhled do bordelu, protože jsem byl dopoledne namísto učení se, donucen uklízet pokoj. Přesto si udržel něco ze svého osobitého rázu (a neuspořádanosti)

POZOR: Článek obsahuje relativně velké fotografie, načítání tedy může trvat delší dobu.

Měsíc, sýr a krávomyší války

6. prosince 2006 v 0:14 | Elf a mnoho dalších
Věděli jste, že je Měsíc ze sýra? Ne?! Tak vám to teda říkám.
Měsíc je ze sýra. Tedy, ne jen z jednoho druhu, ale z celé pestré škály sýrů. No, zeptejte se Wallace a Gromita, ti vám to potvrdí.
Sýr na Měsíci pochází z jednoho z největších zdrojů ve vesmíru. Jistě víte, že naše planeta je součástí galaxie Mléčné dráhy. A právě z centra Mléčné dráhy pochází krávy, které žijí na Měsíci. Nejsou to krávy ledajaké, ba naopak! Jsou to krávy měsíční, a proto se Měsíci říká Měsíc.
Určitě jste si všimli, že Měsíc je plný děr. Ty díry vykousaly myši. Ale nejsou to žádné obyčejné myši. Jsou větší než kapybara, mají stříbrnou srst a velké uši. Pomalu brázdí povrch i podzemí Měsíce a žerou na co přijdou.
A právě myšma se živí krávy měsíční. Loví je tiše, ze zálohy, bezbolestně a beze zbytků. Zachovávají tak rovnováhu, vždyť co kdyby se myši přemnožily! Krávy samotné se přemnožit nemohou, protože mají vyspělou populační politiku.
Tak, teď už to všechno taky víte. A kdo mi to řekl? Jedno zbloudilé tele. Ale nikomu ani muk! Kdyby se to rozneslo, začali by lidé na Měsíci těžit sýr a co by pak bylo s jeho krajinou, s krávama a myšma? A co ceny sýra? To by naprosto zruinovalo sýraře na Zemi!
PS: Tele mi taky řeklo, že Země má čokoládovou náplň a uprostřed je karamel! Moderní geologie to opravdu nedokáže vyvrátit!