Říjen 2006

Den EU 2003 - Boj na hradě Eger

31. října 2006 v 17:24 | Elf |  (Ne)všední život
Na podzim roku 2003 se na MGO (Mendelovo gymnázium Opava) konal den Evropské unie. Každá třída si na jaře vylosovala lísteček s nějakou z nových zemí EU nebo lísteček prázdný ( to znamená pomocné práce). Má třída, v té době 5.B si vylosovala (respektive, já jsem vylosoval :-)) Maďarsko. Naším úkolem bylo do podzimu připravit prezentaci této země pro naše spolužáky, kterou jsme předvedli na celodenním programu ve velké tělocvicně. Pojetí bylo čistě na nás. Mí milí spolužáci ovšem nechtěli nic dělat, pouze nadávali.
Nakonec jsme ve výtvarce vytvořili velkou hru "Dovolená v Maďarsku". Každý nakreslil nějakou věc charakteristickou pro Maďarsko, případně dominantu nějakého města. Tyto obrázky se poté zpracovaly a umístily na obrovskou mapu Maďarska, spolu s řetězem políček a pravidly hry.
Zbytek už byl čistě na mých bedrech, protože jsem tou dobou byl předseda třídy. Vytvořil jsem dvojstránku o Maďarsku, která spolu s ostatními zeměmi EU dodnes visí na chodbách MGO.
Rozhodl jsem se využít svých nevalných zkušeností z tvorby amatérských filmů a napsal hru o jedné pověsti vážící se k městu a hradu Eger. Předkládám, vám k posouzení verzi, kterou jsem našel ve svém počítači. Není to verze konečná, tu mám se spoustou vepsaných poznámek kdesi ve štosech svých papírů - v Opavě. Dopsal jsem nějaké poznámky, ale snažil jsem se moc do textu nezasahovat, přece jen, autentický scénář starý přes tři roky. Spousta vtípků vznikla až při nacvičování nebo spočívala v kostýmech a hereckých výkonech.

Další logo

17. října 2006 v 17:27 | Elf |  (Ne)všední život
Možná si pamatujete, jak jsem navrhoval nové logo Baobabu.
Tak jsem se nad tím opět zamyslel a vznikl další návrh, co myslíte?

"O vejkendu vopravdu ne!"

4. října 2006 v 23:23 | Elf |  (Ne)všední život
Dneska pobavil spolužák celou posluchárnu příspěvkem do diskuze na téma kdy si půjdem všichni sednout někam do hospody.
Řekl: "O vejkendu vopravdu ne!"
Půlka se smála tomu, že si myslel, že by se šlo o víkendu.
Druhá, halasnější polovina, se smála vejkendu.

Jak může někdo říct něco takového! To je skoro horší než sejra! :-D

Fuj, to mi rve uši jako některým lidem nehty škrábající na tabuli... :-)