Srpen 2006

Slezská přísloví

30. srpna 2006 v 11:01 | Elf a slezský lid |  (Ne)všední život
Spolu s Lukášem (Timym), což je můj dlouholetý spolužák, jsme se pokoušeli vygooglit [vygůglit] nějaká slezská přísloví. Moc jsme jich nenašli. Pokusím se každé krátce zhodnotit, zamyslet se nad tím, jak se ve Slezsku reálně aplikuje a jak jsem na tom já osobně

Výška a inteligence ruku v ruce?

28. srpna 2006 v 18:07 | Elf |  (Ne)všední život
Že by něco bylo na tomto článku z Blesku? Ňch, ňch, ňch.

http://www.blesk.cz/Clanek59085.htm

Zní to zajímavě a lichotivě, ale přece jen, Blesk je Blesk.
Co si o tom myslíte vy?

Lato Jaskiniowców

22. srpna 2006 v 22:40 | Elf |  Akce 2006
LATO JASKINIOWCÓW - Léto jeskynních lidí
Neboli zájezd rodičů s dětmi na tématické pivní slavnosti. To, že se jednalo o zájezd mělo několik výhod. Nemuseli jsme se o nic starat, ba naopak, bylo o nás postaráno. Na druhou stranu to s sebou neslo i jisté nevýhody - byli jsme svázáni časovým harmonogramem a nemohli jsme se volněji pohybovat.
Viděli jsme spoustu zajímavých věcí - nejstarší polské lázně Ladek Zdrój, krásný výhled na Kladský výběžek z vrcholku rozhledny na Černé hoře, kam nás vyvezla lanovka, Medvědí jeskyně, jedny z největších v Polsku, museum Země. Jednalo se s námi jako s VIP hosty z ciziny, vyhráli jsme mnoho cen na soutěžích zábavného odpoledne a večera.
Samotné slavnosti se konaly v ohromném mramorovém lomu, který je asi z poloviny zatopený vodou. Po lomu se pohybovala individua s pravěkými kostýmy, účesy a čapkami. Jako správní VIP jsme také dostali čapky. Pivo se čepovalo Tyskie, což je, podle našich informací z výletu do Krakova, nejlepší polské pivo.
Vystoupení na slavnostech byla dle mého názoru nevalné úrovně, ale je fakt, že jsem neviděl všechna. A také se alespoň snaží nějaká vystoupení uspořádat a dát slavnostem téma. Nejednalo se o obyčejné "Dny piva a dobré pohody".
Pozdně noční návrat na nás nezanechal následky. Takže jsme ještě zvládli pohodový nedělní výlet na Jeskyně na Pomezí. Musím přiznat, že se mi líbil víc než Medvědí Jeskyně. A nejsem jediný, kdo vyslovil podobný názor.

Ubytování

21. srpna 2006 v 17:43 | Elf |  (Ne)všední život
Zatímco někteří novopečení vysokoškoláci z našich řad koleje nedostali a jiní ještě nezačali ubytování hlouběji řešit, já mám přidělené koleje, pokoj i spolubydlící. Budu bydlet s psychologem a biologem...
Nicméně mne napadla ožehavá myšlenka - bude-li má postel s pelestí (nevím jestli to je přesný pojem, prostě ta deska která přečnívá přes matraci na užších koncích postele) tak jsem bez šance na to se vyspat. Ano, existuje celá plejáda potencionálních řešení (dvě matrace, spát na zemi, nebo si nechat od Honzy zkrátit nohy...) a problém je v současnosti pouze hypotetický.
Přesto je to představa velice nemilá.
Že bych nakonec já spal načerno u Verči a ne ona u mne?

Žert

1. srpna 2006 v 21:56 | Elf |  Akce 2006
Schůzka Filosofické společnosti na téma Žert se konala na neobvyklém místě, v neobvyklém čase a za neobvyklých okolností. Po mnoha peripetiích jsme nakonec zakotvili na lavičkách u Matičního domu. Dané téma jsme neprobírali příliš dlouho, neustále se odskakovalo k jiným palčivým tématům současnosti (plánování cesty do Krakova, nové zaměstnání jednoho z členů...). Jedná se dost možná o poslední schůzku Filospolu v původní sestavě.