Červenec 2006

Kraków

27. července 2006 v 19:24 | Elf |  Akce 2006
Tak jsme zpátky z Krakova.
Výprava se neustále pohybovala na hranici svých možností, musea jsme pravidelně opouštěli těsně před zavřením (včera dokonce tři za sebou). Některá jsme nenašli, jiná byla zavřená, ale nakonec jsme se plni zážitků a nově nabitých vědomostí vrátili zpět do Opavy.
Koho zajímají bližší podrobnosti, ať se zeptá některého z účastníků (to ať máme o čem vyprávět).

Snad jen malá statistika a pár hlášek:

Návrh loga Baobabu

24. července 2006 v 18:51 | Elf
Tak jsem se po hodně dlouhé době rozhodl rozvířit stojaté vody debaty o novém logu (vlastně o prvním reprezentativním logu) Baobabu. Asi před rokem jsem vyhlásil soutěž o logo Baobabu, které se zúčastnily holky Richterovy, já a údajně i Zuzka, která dala svůj příspěvek Zdeňkovi, ale ten mi ho už nepředal, protože ho ztratil, za což jsem dostal patřičně vynadáno, protože to je moje vina, anžto kdybych nevyhlásil nějakou blbou soutěž, tak by nemohl Zdeněk nic ztratit. :-)
Nyní publikuji svůj nejnovější výtvor. Inspiroval jsem se logem, které je dodnes k vidění na nejstarších Baobabích stránkách (podle kterých jsem se hlásil na svůj první tábor :-)).

Jedeme do Krakova

20. července 2006 v 22:26 | Elf |  Akce 2006
Jedeme do Krakova. Heč! ;-)
V pondělí o půl dvanácté v noci startuje výprava do Krakova ve složení Elf, Náča a Pája. Budeme tam jednu noc, přespíme v kempu pod stanem. Naši přátelé, máte-li zájem přidat se, neváhejte a dejte nám vědět!

Kicht

18. července 2006 v 16:07 | Elf |  (Ne)všední život
Tak jsem se vrátil z tábora, který jsem přes všechny nástrahy a útrapy přežil. Jsem už v takřka v pořádku nejen psychicky, ale i fyzicky.
Zpětně jsem velice rád, že jsem na táboře byl. Byla to taková trošku drsnější škola organizování. A alespoň jsem se naučil vařit.
Ale k jádru věci. Na táboře jsme luštili křížovku v pátečním sešitu MF Dnes Střední Morava ze dne 7.7. Byl tam pojem "DNA zastarale" na čtyři písmena. Po vyluštění okolních hesel nám vyšlo KICHT. A otázka zní, co je to kicht?
Ptal jsem se bilogů, chemiků i biochemiků. Nikdo neví.
Google tento pojem také nezná, našel mi pouze jakýsi protein. Wikipedie také mlčí.
Bohužel doma nemám onu dotyčnou křížovku, takže nejsem schopen posoudit, jestli jsme pojem nevyluštili špatně. V příloze Hradecká (kterou si naši koupili na dovolené na Slovensku) je úplně jiná křížovka. Nemáte někdo doma tu s DNA?
Zkusím hledat dál, snad něco objevím.

Příští Filospol

2. července 2006 v 21:50 | Elf
Milí spolufilosofové,
zíra odjíždím na dva týdny na tábor, tak vám narychlo dávám vědět téma příštího Filospolu. Ten se bude konat 19.7. Sejdeme se v 18:00 před čajovnou Konvička a uvidíme, jestli bude otevřená. Pokud ne, přesuneme se jinam. Téma je tedy:
Žert
(úloha humoru, co je to humor, proč se lidé smějí, vážnost-nevážnost, typy humoru, rizika vtipkování...)

Doporučená literatura:
Umberto Eco: Jméno růže
Milan Kundera: Žert; Směšné lásky
Trnky Brnky
a Bible (ta je ostatně vhodná ke každému tématu)

PS: Informujte prosím Dášu...