Oživená Tančírna

4. května 2006 v 20:49 | Elf |  Akce 2006
Přináším zprávu z jedné NEBRONTOSAUŘÍ akce, kde se shodou náhod sešlo dost Brontíků...
V neděli 30. dubna jsem navštívil pololegální (spíš ilegální) taneční akci na Tančírně v Račím údolí u Javorníku. Jel jsem tam vlakem společně s Marcelkou. Řekli jsme si, že když už nás v pondělí čeká rada, tak nepojedeme do Jeseníku jen na otočku. Rozhodli jsme se tedy navštívit tuto památku, kterou ani jeden z nás ještě neviděl. Bohužel, nevyšlo nám počasí, ale důvod je jasný. Tento víkend se sázely stromky v Branné a to nikdy nemůže být hezky (naštěstí se pak stromečky nemusí zalévat, takže je to jen dobře). Z Javorníku jsme šli Romanticko-Poetickou cestou kolem kapličky sv. Antonína, fušersky udělaného pramene (splácaný betonem a navíc vůbec nebyl lícovaný) a Čertových kazatelen. Deštivá procházka ve smíšeném lese na konci civilizace byla velice příjemná. A pak jsme doslova zakopli o samotnou Tančírnu.

Jedná se o secesní výletní hostinec s tanečním sálem, který je ve velice špatném stavu a několik nadšenců se jej snaží zachránit. Budova se mi moc líbila, i zasazení do lesa k řece, ale přesto jsem čekal větší divočinu… Na místě už byly přípravy v plném proudu a i my jsme se s chutí zapojili. Proběhlo zabezpečení stavby tak, aby byly ochráněny životy návštěvníků večerní akce. Také jsme nachystali občerstvení, balónky a lampiónky. Lidé se začali pomalu scházet. Nakonec se povedlo sál slušně osvětlit, zatarasit jednu vysklenou stěnu plachtou, takže moc netáhlo, a přijeli i muzikanti.
Byl jsem velice potěšen tím kdo nakonec dorazil. Přijelo dost lidí, které dobře znám (Hanka, Peťka, Marcelka, Ondra), ale i pár lidí, co už jsem dlouho neviděl (Věrka, Dušan, ale i Marta). Nakonec dorazil také jeden známý taneční pár, sestávající z nejčastějších komentátorů tohoto blogu, v notně navlhlém stavu. Hudba byla příjemná a myslím, že naprosto seděla k atmosféře místa. Mně tanec příliš nezaujal, nějak se mi nechtělo poskakovat do rytmu country, tak jsem chvíli tančil, chvíli na ochozu jen tak nasával pozitivní energii. Neumím to lépe vyjádřit, ale to místo pro mě má obrovské charisma (snad genius loci?).
Velkou část večera jsem strávil v přátelském rozhovoru zejména s Hankou (alias požární hlídkou, která málem uhořela, jak byla zabrána do debaty), ale i s Martičkou a dalšími. Téma? Zejména nadcházející maturita a počasí. Myslím, že počasí nakonec hodně přispělo k příjemnému, komornímu duchu akce.
Po skončení tanečního reje a zevrubném uklizení nejnutnějšího jsme ulehli ke spánku na taneční parket. Zima byla pořádná a já jsem na sebe navlékl ultra tepelnou spací soupravu (tj. všechno kromě větrovky) a spalo se mi výborně. Zdeněk s Verčou (a proč nenapsat Verča se Zdeňkem?) odcházel o půl páté a vzbudil snad všechny kromě mě. I když si něco jako noční vyrušení Zdeňou uvědomuji, ale jen jako součást snění… Petra s Marcelkou už potom zimou neusnuly, tak si do rána povídaly a přišly na to, že povídáním ve spacáku se člověk zahřeje.
Po uklizení Tančírny a uvedení objektu do de facto lepšího stavu než před akcí jsme se s Marc vydali na vlak do Jeseníku. Tam proběhla velice kvalitní, rychlá a úspěšná Rada. A po ní už jen cesta domů…
PS: Použité fotografie jsou dílem Marty H., doufám, že se nebude zlobit, že je použiji.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Verča Verča | 10. května 2006 v 16:48 | Reagovat

Pro pořádek, nevím jak Zdeněk, ale já osobně jsem odcházela ve čtvrt na šest a veškerý pohyb jsem podřídila úsilí nevydat ani nejmenší náznak hluku. Není mi jasné, co mohlo "všechny" probudit, přikláním se k tomu, že Elf se snaží zamaskovat své uši trhající ranní chrápání... (které on pochopitelně neslyší - snad jen jako součást snění - ovšem ostatní si díky němu ani nemusí nařizovat budík).

Aspoň tedy že ten Elf umí psát...

2 Zdeněk Zdeněk | 22. května 2006 v 7:09 | Reagovat

Naprostý souhlas:)

3 Mossi N levils Mossi N levils | E-mail | Web | 18. června 2017 v 20:18 | Reagovat

I’d be very grateful if you could put in a word for me when you speak to him.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama