Květen 2006

Až zítra ráno v 7:45...

29. května 2006 v 18:23 | Em jako Maturant |  (Ne)všední život
Tak zítra je ten velký den. Maturita. Po osmi letech. Jej!
Nemám z toho moc dobrý pocit. Říkal jsem si, že nesmím podcenit přípravu. A přesně to se mi teď stalo. Navíc má pozice je velice obtížná. Všichni ode mne čekají, že budu maturovat za 4. Nejvýše za 6. Jsem v situaci, kdy nemohu nikoho překvapit, pouze zklamat...
Je to loterie, minimálně chemie. Je tam spousta věcí o kterých nejsem schopen mluvit, natož je vysvětlit. Navíc spousta názvů sloučenin, které prostě neznám. No uvidíme. Když mi padne šťastná ruka tak pohoda...
Mé obavy nepramení ze strachu ze zkoušky samotné, ale z toho, že zklamu očekávání všech okolo. Odmalička jsem v naší rodině zapsán jako ten nejchytřejší a dost tím trpím. Od mého bratra, který byl po 4 roky mezi 11 nejlepšími žáky na celé střední škole, se čekal nějaký velice slabý výsledek. A jak dopadl? Za 7 (maturoval z 5 předmětů) a všichni byli nadšeni.
On byl u přijímaček na SŠ první, já 35. Jeho vzali na VŠ bez, mě taky. A přesto ode mě čekají víc... mazec.

Předesílám, že většině z vás dobudoucna NEHODLÁM oznámit můj konečný výsledek, ať vám netrhám iluze... :-)
Také děkuji všem členům mého fanclubu za vyjádřenou podporu. Díky moc!
Děkuji Náčelníkovi za podporu tím, že pochopil mou situaci a osvětlil mi její aspekty.

Varuji vás, běda, jestli mi sem někdo napíše nějaké útěšné komentáře o tom, jak to bude v pohodě! Toho člověka pokoušu! A nekecám!

Pozvánka Filospol č. 9

26. května 2006 v 16:11 | Elf publikuje Náčelníka |  Akce 2006
Náčelník mi zaslal novou pozvánku a já, přestože nemám mnoho volného času, jsem se pod nátlakem četbydychtivých lobistů donutil k jeho publikování. Je to to nejméně časově (ale hlavně intelektuálně) náročné, co teď zvládám. Zápis z posledního Filospolu, bude brzy, nejpozději do týdne. Není sice dlouhý, ale možná k němu budou i nějaké ilustrace. Těšte se.
A teď už k pozvánce samotné. Co nám tedy Náčelník připravil?

Týden

23. května 2006 v 11:25 | Elf |  (Ne)všední život
Tak už mi zbývá jen týden....
Doufám, že neumřu na nedostatek spánku. Ne že bych se učil dlouho do noci, ale prostě nemůžu večer usnout. Doslova vidím, jak se mi vědomosti nacapné do hlavy pomalu míhají před očima, unikají ven a mizí v nenávratnu.
Ach, och! Dosahuji extatického vytržení blízkého nirváně! A to už při pouhém pohledu na Friedel-Craftzovu elektrofilní alkylaci benzenového cyklu. Nejhorší je, že jsem si ten název poznamenal včera a už si nepamatuju o čem to je.
Ono je fakt něco na tom, že o svaťáku už se člověk nic nenaučí. A moje jediná příbuzná na MGO včera odmaturovala za 4. Vysvětlujte pak rodičům, že je to husa a šprtka, když jim jde o čest rodiny... :-(

Ale svět se nezboří, že?
Navíc, včera mě přijali na VŠB. :-D

Ať už to je za mnou!

PS: Už jsem celkem nepřeposlal asi 20 výzev, které když nepřepošlu tak propadnu...

Zmizelý článek

16. května 2006 v 20:57 | Elf
Tyjo! Už měten blog začíná štvát! Zmizel mi článek! Jmenoval se Pověry pro malověrné a byl o hromadných řetězových zprávách. No nic...
Ať jsi kdekoliv, odpočívej v pokoji!

Tablo!

11. května 2006 v 15:38 | Elf a Ondra Krist (Witeg) |  (Ne)všední život
Neuvěřitelné se stalo skutkem! Osmá bé má tablo! Dnes v 10:30 bylo vyvěšeno! :-D
Pro ty, kteří se v dohledné době budou pohybovat v Opavě:
Najdete jej na Masarykově třídě (ulice kde je pošta a univerzita) ve výloze Florián Sportu. Na tablu jsem se také podílel - radami při tvorbě, organizací při focení, pomáhal jsem při tisku a při upevňování, kupoval jsem lepidla, desky a další.
Chtěl bych poděkovat firmě Ekotoxa (mimo jiné Zdeňkovo pracoviště), za vytištění.
Design tabla má na svědomí Ondřej Krist, alias Witeg. Tento výtvarně nadaný mladík, bude brzy studentem architektury. Svou netradiční kompozicí, profesionálním zpracováním a barevnou poutavostí si ihned získalo patřičnou pozornost. A to jak zmenšená verze vyvěšená nad dveřmi naší třídy, tak i originál na výše zmíněné adrese.
Malinké tablo najdete na tomto webu (brzy by měl projít velkou rekonstrukcí).
Jsem přesvědčen, že jsme dostatečně navýšili atraktivitu Opavy pro návštěvu, tak neváhejte a přijeďte ;-).

Trapas!

11. května 2006 v 15:21 | Elf |  (Ne)všední život
Trapas! není jen jedno z oblíbených slovíček Marty, ale i to, co mi dneska způsobil Zdeněk ve škole. Dokonce se nestyděl napsat o tom do vzkazníku Boababu. Co se tedy přesně stalo?

Jak říkáte učitelům?

5. května 2006 v 15:11 | Elf |  (Ne)všední život
Tak jsem přemýšlel nad přezdívkami pro naše učitele. Chtěl bych své čtenáře (kterých asi poslední dobou ubylo) zapojit do diskuze. Jak zajímavě jste říkali svým učitelům?

Oživená Tančírna

4. května 2006 v 20:49 | Elf |  Akce 2006
Přináším zprávu z jedné NEBRONTOSAUŘÍ akce, kde se shodou náhod sešlo dost Brontíků...
V neděli 30. dubna jsem navštívil pololegální (spíš ilegální) taneční akci na Tančírně v Račím údolí u Javorníku. Jel jsem tam vlakem společně s Marcelkou. Řekli jsme si, že když už nás v pondělí čeká rada, tak nepojedeme do Jeseníku jen na otočku. Rozhodli jsme se tedy navštívit tuto památku, kterou ani jeden z nás ještě neviděl. Bohužel, nevyšlo nám počasí, ale důvod je jasný. Tento víkend se sázely stromky v Branné a to nikdy nemůže být hezky (naštěstí se pak stromečky nemusí zalévat, takže je to jen dobře). Z Javorníku jsme šli Romanticko-Poetickou cestou kolem kapličky sv. Antonína, fušersky udělaného pramene (splácaný betonem a navíc vůbec nebyl lícovaný) a Čertových kazatelen. Deštivá procházka ve smíšeném lese na konci civilizace byla velice příjemná. A pak jsme doslova zakopli o samotnou Tančírnu.