Den otevřených dveří Hornicko - geologické fakulty VŠB-TUO

13. ledna 2006 v 22:05 | Elf |  (Ne)všední život
11. listopadu proběhl den otevřených dveří Hornicko - geologické fakulty na Vysoké škole báňské - Technické univerzitě Ostrava. Na tuto akci jsem se chystal už od Gaudeamu, ale moje účast byla nakonec ohrožena tím, že jsem onemocněl zánětem středního ucha. Na středu jsem byl objednaný na kontrolu na ušní. Takže jsem se musel přobjednat a ne ještě úplně zdravý jsem se ve středu vydal do Ostravy.

Ráno mě naštěstí svezl taťka, který měl ten den v Ostravě nějakou práci, takže jsem nemusel na vlak a pak tramvají do Poruby. Na VŠB jsem dorazil asi v 8:45, prezentace měla začít v 9:00. Vešel jsem hlavním vchodem do budovy A. Mezi početnými skupinkami studentů jsem po kratším hledání našel cedulku s nápisem Den otevřených dveří HGF učebna C2 a šipkou. Dal jsem se podle šipky, procházel jsem chodbami a prohlížel si nástěnky s popisem oborů. Dorazil jsem do budovy C, kde je uprostřed haly obrovský kus uhlí. Nikde nic. Žádné cedule. Zapomněl jsem číslo místnosti, takže jsem se vrátil do budovy A, zjistil číslo a opět podstoupil cestu do budovy C.
Do učebny jsem vešel těsně před začátkem. Dostal jsem nějaké materiály a přihlášku na VŠB (ta se hodí), ovšem mapka areálu školy už na mě nezbyla. Bylo přítomno víc zájemců než jsem čekal. Hnedle začala prezentace.
Na přednášejících bylo vidět, jak se na nás třesou. Jak nás lákají na své obory.

Progresivní...

Tradiční...

Velký zájem o absolventy oboru...

VŠB má tu výsadu mít náš obor...


Když skončilo představování oborů, byli jsme pozváni na prezentaci jednotlivých studijních programů v učebnách podle rozpisu. Měl jsem zájem o Geologické inženýrství, které mělo být v laboratoři J433. Najít ji bylo utrpení. Nikde jsem neviděl nějakou mapu areálu školy, takže jsem chodil naslepo. Nakonec jsem se ocitl u dveří s šipkou J, kterou jsem sledoval. Vyšlapal jsem do čtvrtého patra budovy J a našel danou laboratoř (po zemi se povalovala spousta studentů, kteří patrně čekali na zkoušku, a pletli se pod nohy). Do laboratoře jsem dorazil společně se skupinou dalších zájemců. Vevnitř nám slečna řekla, že nic neví, že se jedná o obyčejnou chemickou laboratoř a že jsou povolanější, kteří nám obor mohou představit. Poslala nás tedy do Geologického pavilonu.
Rozhodl jsem se, že se podívám ještě o patro níž do učebny J344, kde se měl prezentovat obor Environmentální inženýrství. Šel jsem tam jen tak, abych využil nálezu budovy J, ale obor mě zaujal. Pochopil jsem, že se jedná o cosi jako Tvorba a ochrana krajiny (kterou studuje moje sestřenka a několik lidí, kteří se pohybují okolo Baobabu, a před kterou jsem byl několikrát varován), pouze techničtěji pojaté. Ten člověk se kterým jsem se o oboru bavil ho prezentoval velice zajímavě a řekl mi i pár příkladů z praxe. Navíc obor docela odpovídá mému předmětovému profilu z gymplu (mám volitelné předměty matematiku, zeměpis, biologii a chemii).
Potom jsem se rozhodl jít do geologického pavilonu. Použil jsem náhodou získané vědomosti o poloze budovy. Byla to štreka, ale stála za to. Pavilon mě naprosto nadchl, a kdybych měl víc času, tak ho tam strávím. Budova velká jako náš činžák plná kamenů! Nakonec jsem zamířil ještě na studijní oddělení, protože po podrobném prostudování materiálů jsem nezjistil, zda a za jakých podmínek bych mohl být přijat bez přijímacích zkoušek. Je to pro mě docela důležité, protože přijímačky mi bezprostředně navazují na maturitu a jsou z matematiky, což není můj maturitní předmět. Na studijním ale byla polední pauza. Tak jsem si řekl, že jim pošlu mail a šel jsem na tramvaj do Svinova. Ve Svinově jsem se podivil nové budově, která je docela zajímavě řešená (doporučuji zvlášť velké dřevěné dveře na fotobuňku).

Báňa mě nadchla, docela si umím představit, že bych tam studoval, ale jsem teď vnitřně rozerván. Hlásit se na Environmentální inženýrství nebo na Geologické inženýrství? Každý obor má nějaké pro a proti. Naštěstí mám u VŠB s přihláškou čas do konce dubna...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zuzka Zuzka | E-mail | 7. března 2006 v 12:42 | Reagovat

prosím, prosím. Opožděně jsem se rozhodla přihlásit na HGF, ale nemůžu už nikde sehnat nic k jednotlivým oborům. Geologické inženýrství, kartografie,... zní to sice hezky, ale nevím kde najít čím přesně se zabývají, jaké jsou asi předměty a vyhlídky na uplatnění.

Hezky prosím, stačí jen malý odkaz, nebo jestli máš informace doma tak pošlu i známku abys mi to mohl poslat.

Zuzka

2 Elf Elf | 11. března 2006 v 14:23 | Reagovat

Jej, opožděne nacházím tento komentář! Ale není kam spěchat, čas na přihlášky je do konce dubna, ne?

Podívej se na jejich web: http://www.hgf.vsb.cz/

Mají tam nějaké informace ke stažení.

3 Ремонт холодильников levils Ремонт холодильников levils | E-mail | Web | 9. května 2017 v 16:12 | Reagovat

I didn’t really like the concert. In plain English, the concert was terrible.
Mind your own business, will you?

4 Took F levils Took F levils | E-mail | Web | 15. července 2017 v 20:43 | Reagovat

Peter always rocks the boat when we discuss company’s spending policy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama