Prosinec 2005

Výsledky tvůrčí soutěže

25. prosince 2005 v 17:51 | Elf |  (Ne)všední život
Jak už se obecně ví (dokonce jsem se o tom dočetl i v Jesenu), vyhlásili jsme si s Náčou a Zdeňkem soutěž. Impulsem k soutěži byla Verča Fišerová a její všestranné nadání tvořit (v Jesenu je ale o soutěži několik nepřesností, například výzva nevznikla ve vlaku a trvala dva týdny - došlo tedy k ověření stability tiché pošty Opava / Jeseník ;-)). Výsledky mé poetické snahy si můžete přečíst v tomto článku (Zdeněk mi totiž říkal, že jednu básničku chválila Eva. Na můj dotaz, jak se k ní mohla Eva dostat řekl, že jí ji dal přečíst, protože mu přišlo jako škoda, aby to nikdo neviděl. Takže, i když jsem původně nechtěl, aby se moje výtvory k někomu dostaly, zveřejním je radši sám, ve správném znění a na mém webu). S moji prózou už to tak slavné nebylo, fotit jsem nemohl a o mém výtvarném talentu si udělali představu ti, ktří byli "poctěni" mými vlastnoručními Péefkami.

Postřeh z půlnoční

25. prosince 2005 v 17:33 | Elf |  (Ne)všední život
Včera, tj. na Štědrý den jsem byl s Náčou, Pájou, Zdeňkem a Hankou na půlnoční v opavské konkatedrále. Byla to klasická Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Kostel byl přeplněný, a tak jsme byli rádi, že sedíme, i když za sloupem a já ani neviděl na oltář. Kluci a Hanka byli mší nadšeni a dlouho jsme potom stáli před kostelem a nemohli se rozloučit.
Mně ale zarazilo něco v kostele. Na reproduktoru, který přede mnou visel bylo fixem napsáno 666. A když jsem poklekl, uviděl jsem u svých nohou obrácený pentagram s kozlí hlavou, 666 a satanistické nápisy (Ave Satanas atp.).
Proč má někdo potřebu dělat takové věci? To nechápu...

Vánoční okolobrontosauří sraz v Opavě 2005

25. prosince 2005 v 17:18 | Elf |  Akce 2005
Večer před Štědrým dnem se konalo každoroční opavské setkání okolobrontosauřích lidí. Já jsem se účastníl poprvé (myslím, že loni mě ani nepozvali) a nevěděl jsem, co mám čekat. Srázek se měl konat v čajovně Pohoda. Cestou jsem potkal Páju s Katkou. V čajovně jsme zjistili, že z Pohody vznikl Club Pohoda, nabízející pivo a deset druhů čaje. Výzdoba zůstala stejná (tj. látky s indickými a čínskými motivy na stěnách. dřevěné obložení a dřevěný překladový strop), jen přibyla pípa a vyměnil se nábytek. Namísto proutěných stolečků se Club vybavil klasickými, omyvatelnými pivními stoly s ubrusy Bernard a malé proutěné stolečky na pódiu, kde se sedí na zemi, dostaly skleněnou desku a ubrusek Bernard. Club byl plný mladých opilých lidí a do živé zábavy hrála nejnovější pop-music.
Pomalu jsme se scházeli. K jednomu stolečku na pódiu, kde jsme se my vzrostlejší museli nepříjemně mačkat. Dorazil Zdeňa, Náča, Charlie a Ivo Hlaváč. Poseděli jsme, něco drobného vypili, rozdali si Jeseny (moc díky, je bezva!) a cd s opravou Polského pramene. Příjemně jsme si popovídali, Náča přinesl nové informace z Jeseníku, Ivo z Prahy. Zdenda rychle odběhl a zarezervoval stůl v restauraci San Marco, kam jsme se následně přesunuli. San Marco je asi největší opavská snobárna. Pan vrchní se z nás netvářil zrovna nadšeně, ale zachoval profesionální klid (bylo nás 10 a utratili jsme 371Kč :-)). Dorazila ještě Saša a Pajda. Popili jsme, pokecali, Zdeňa rozdal dárky (pro můj dokonce běžel domů) a pak jsme se šli projít po městě…
a pak se touláš noční Opavou a opájíš se představou, jaké to asi bude v ráji…
Zdeněk přišel s nápadem, že budeme prezentovat naši poezii na zajímavých místech. Sám začal u sochy Petra Bezruče, o kterou se ležérně opřel, a přečetl svou báseň pro Marcelku. Sklidil obecný úspěch. Následovalo rozdávání autogramů. Dále se prezentoval náčelník u sochy Opavy (pro neznalé, jedná se o polonahou ženu). Přečetl také svou báseň pro Marcelku. Sklidil ještě větší ohlas - podařilo se mu vykreslit hmatatelný obraz Marcelky. Posledním vystupujícím jsem byl já. Pod lampou u zdi Minoritského kláštera jsem si stoupl na stupínek, uvedl svou báseň (pro změnu báseň pro Marcelku :-)). Přečetl jsem motto. Zastavili se u nás dva mladíci a pobízeli mne, ať pokračuji. Zastyděl jsem se, začal jsem se ošívat. Odešli. Přečetl jsem svou báseň a měl jsem také docela úspěch.
Pak jsme se vydali vyprovodit neopavany na nádraží. Pro velký úspěch jsme přidali ještě pár veršíků.
Opustil jsem zbývající lidičky a šel domů, protože bydlím jen kousek od nádraží...

Pozvánka Filospol č. 3

20. prosince 2005 v 16:02 | Elf |  Akce 2005
Včera, na pravidelném podnělním volejbale, mi Pája předal pozvánku na svou filosofickou schůzku. Požádal mne, abych při přepisování opravil chyby, takže to co vám předkládám není stoprocentně věrné originálu, ale přesto vykazuje pájovské prvky. Nakonec, posuďte sami:

Vážení filosofičtí společníci,

tak tématko také vyšlo na mě. Přemýšlel jsem celkem dlouho, které zvolit. Proto pozorně čtěte, ať pochopíte.

Stužkovací večírek a jeho následky

10. prosince 2005 v 10:19 | Elf |  (Ne)všední život
Rozhodl jsem se napsat pár slov o stužkovacím večírku třídy 8.B, jejímž jsem žákem. Akci jsme pojali poněkud netradičně, ostatně jako víceméně celé studium na MGO. Proč byl náš večírek tak originální?
- Jako místo konání jsme zvolili klub Mrkev. Opavané již tuší, ostatním přiblížím. Je to sklepní klub, na jedné zdi je nakreslena obří mrkev s jointem jak dělá DJ. Schází se tam všeliké existence, včetně několika mých spolužáků, kteří domluvili pronájem zadarmo. Museli jsme jen udělat pořádnou útratu (což se bez problémů povedlo)
- Absence teplého jídla. Prostě jsme objednali 30 pizz, nějaké chlebíčky a zákusky.
- Neformální oblečení, pro některé lidi velmi neformální (i pro mne).
- Motto: Sex, prachy a rock´n roll.
- V klubu se mohlo kouřit.
- Dvouhodinový drumec, který nikoho stejně nezajímal.
- Vystoupení Šum Svistu revival!
- Večírek se konal ve čtvrtek a část třídy hodlala jít ráno rovnou do školy (Mrkev je jen kousek od gymplu).

Záhady & Mystéria

8. prosince 2005 v 16:02 | Elf |  Akce 2005
30. listopadu se konala druhá schůzka filosofické společnosti v Opavě. Schůzku jsem připravoval já a za téma jsem zvolil Záhady & Mystéria. Jak už je u mých akcí zvykem, objevil se na poslední chvíli problém. Ve středu po příchodu ze školy jsem musel obvolat kluky a změnit místo konání. V Hlásce (místní zpravodaj) jsem se totiž dočetl, že v původně domluvené čajovně se koná seminář na téma "Proč je má matka můj nejlepší profesor". Do čajovny jsem přišel s předstihem a opět jsem si prošel připravené okruhy témat:
- Zažil někdo něco nevysvětlitelného, tajemného, mysteriózního?
- Existují duchové? Na bázi čeho?
- Mimozemšťané - život mimo Zemi?
- kontakt s pozemšťany?
- podobnost? (biologická) Porozumění?
- Strach, obliba v tajemnu - proč?
- Esoterika, Reiky, Záření a patogenní zóny. Existují? Jak se projevují? V čem spočívají, co aura, karma? Může je někdo vidět?
- Astrologie, předpovídání budoucnosti.