Říjen 2005

Přezdívky nejen pro dívky

31. října 2005 v 21:00 | Elf |  (Ne)všední život
Jmenuji se Pavel, ale přesto jsem pro spoustu mně blízkých lidí Elf. Přezdívky mají v mládežnických organizacích své pevné místo. V Baobabu jsme čtyři Pavlové, přesto se nepleteme. Každý máme jinou přezdívku. Elf, Náčelník, Pája a Pajda (který navíc nejdezdí moc často).
Co ale dělat, když ve zhruba stejnou dobu začne jezdit více lidí stejného jména? Jezdí s námi tři Hanky a je to opravdu obtížné je v řeči rozlišit (vlastně jezdí čtyři, ale jedna pobývá většinu roku v Bruselu, takže je jednoduše Hanka Brusel). On každý nezná jejich příjmení a navíc mluvit o někom celým jménem do našeho přátelského prostředí příliš nezapadá. Jak jim tedy vymyslet přezdívku? Jak vymyslet přezdívku obecně?

Ukliďme Zemi stále zajímá

25. října 2005 v 14:41 | Elf |  (Ne)všední život
V září proběhla akce Ukliďme Zemi! (popis najdete v rubrice Akce 2005) zaměřená na úklid turistických tras v Jeseníkách. Akce vzbudila nečekaný ohlas. Nějaký pán z Moravského Severu (noviny) po mě chtěl, ještě před akcí, bližší informace, aby nám udělal propagaci. Bohužel si myslel, že akce je nějakého jednorázového hromadného charakteru. No jo, no, nevěděl co je to víkendovka Akce příroda. A dokonce i dnes, měsíc po jejím skončení mi v 10:05 přišla z mě neznámého čísla tato SMS:
"Dobry den, chtěl bych se zeptat, co znamena projekt Uklidme Zemi a na co se konkretne zameruje? Staci odepsat. Dekuji"

No to je přece paráda! Je jasně vidět, že propagace funguje! Sice opožděně, ale hlavně že funguje! Tím se nám otevírají dříve netušené možnosti jak zpětně oslovovat lidi.

Jesenické prameny aneb kde nic tu (Priess)nitz

22. října 2005 v 20:13 | Elf |  Akce 2003
Kdy:
21.7-31.7. 2003
Kde: Lázně Jeseník - Studniční vrch
Tento zápis pochází z mého deníku a zapsal jsem si ho 1. srpna 2003. Je o mojí první brontosauří akci, která mě dost ovlivnila (bez ní by vlasně nebyl tenhle blog, že?). Omluvte prosím trochu zkratkovitý zápis, nechtěl jsem do původního textu zasahovat. Veškeré poznámky provedené Elfem o dva roky starším, zkušenějším a (žel) dospělejším, jsou provedeny formou číselných odkazů pod textem...

1.8. Pátek :-|

Jak shrnout své pocity z mé 1. "bronťárny". Nemám žádné vhodné slova. Snad Úžas, Ohromení, Nadšení. Hned v pondělí jsme se na zastávce sešli já, Vlaďka, Kamča, Filip, Ivo a Magda a vydali jsme se na dlouhou cestu z Vápenné. Na Žulovém vrchu jsme se koupali1. Cestou jsme často jen tak seděli a odpočívali. U Finského pramene jsme potkali skupinu č. 2. Byli tam Náčelník, Michal, Ivo a Petra2. Pak jsme se vydali do Lázní Jeseník, dali si zmrzlinu a v 1700 jsme byli v "čajovně".

Slavnostní otevření naučné stezky Vincenze Priessnitze

18. října 2005 v 21:01 | Elf |  Akce 2005
Kdy: 7.-9. 10. 2005
Kde: Lázně Jeseník
Tato akce měla završit naši několikaletou práci na naučné stezce Vincenze Priessnitze. Stezka byla budována v rámci projektu Cesta ke kořenům, ale to vás asi vůbec nezajímá. Tento víkend se konalo slavnostní otevření a projítí stezky, koncert kapel Jarret (Liberec) a Řebřiňák (Vrbno pod Pradědem) a countrybál.
My brontíci, kteří jsme se měli na organizaci podílet přes Baobab, jsme přijeli už v pátek a sešli se v klasickém čase na Jesenickém nádraží. Strašně rád jsem opět viděl staré známé, ale objevily se i nové tváře. Před nádražím nám naše veselé organizátorky (Petra s Marcelkou) zavázaly oči a po dvojicích jsme se vydali nahoru do lázní. Jeden člověk v páru měl vždycky otevřené oči, ale ten druhý o tom nevěděl.

Víkendovka Ipanel Priessnitz

14. října 2005 v 19:24 | Elf |  Akce 2005
Kdy: 4.-6. 2. 2005
Kde: Chata Maxovka nad Jeseníkem

Tahle víkendovka byla první, na které jsem se podílel jako spoluorganizátor. První plány a nápady vznikly už v dubnu 2004. Poprvé se měla konat v říjnu/listopadu, ale nakonec jsme ji odložili na leden. Účastníkům se čekání vyplatilo, protože jim odměnou byla víkendovka plná netradičních zážitků.

Ukliďme Zemi!

14. října 2005 v 16:42 | Elf |  Akce 2005
Kdy: 23.-25.9.
Kde: Chata Rusalka a hřebeny Hrubého Jeseníku

Kde jednou bude les

13. října 2005 v 17:05 | Elf |  Akce 2005
Kdy: 22.-24. dubna 2005
Kde: Jeseník a Branná
Cíl: Zasadit přibližně 500 olší v přírodní rezervaci niva Branné
Když jsem v pátek nasedal na odpolední rychlík do Jeseníku, myslel jsem na jedinou věc: (tedy, byla jich spousta, ale tahle mě trápila nejvíce) Bude v Branné pršet? Byl jsem tam už na dvou sázecích víkendovkách a pokaždé neskutečně lilo. Krosnu jsem měl pro jistotu nacpanou výstrojí do extrémně vlhkých podmínek.

Něco o mně a blogu

13. října 2005 v 16:54 | Elf
Ahoj, jmenuji se Pavel, ale brontíci mi říkají Elf. Jsem maturant z Opavy, člen základního článku Hnutí Brontosaurus Baobab Jeseník a pravidelný účastník našich akcí. Na tomto blogu bych vám chtěl prezentovat něco z naší práce a mého života.
Asi bych měl napsat něco zajímavého o mně. Hm... tak třeba měřím 202cm, vážím okolo 82kg, mám modré oči a normální tmavěhnědé vlasy.
Z literatury mám rád SF (science fiction) a to zejména Arthura C. Clarka, Philipa K. Dicka, Kurta Vonneguta jr., Stanislawa Lema, Miroslava Žambocha... Mám rád i "klasičtější literaturu", ale spíš až 20. století. Balzac mě opravdu nebere... Poezie, o té píšu jinde.
Jsem taky filmový fanda. Mám rád filmy, u kterých si odpočinu, ale nepohrdnu i něčím hlubším. Jmenovitě Star Wars (velký fanda), Iniana Jones, Samotáři, Amélie z Montmartru, Nebe nad Berlínem, 2001: Vesmírná Odyssea (asi nejoblíbenější film)... jmenovat je těžké. Vážím si Spielberga (mistr řemesla, ale happyendař), Lucase (splnil si sen a zároveň vydělal), Kubricka (ten snad nenatočil špatný film)...
Mám rád srandu, humor, špásování. To je důvod proč zbožňuju Monty Pythony a Douglase N. Adamse. I Woody Allen ujde, ale moc ho neznám (ale teď ho sleduju ve filmáči).
V hudbě se moc nevyznám. Na odreagování si pustím U2, které považuju za úplně nejlepší současnou skupinu. Jinak mám rád české písničkáře (Karel Plíhal, Pavel Dobeš, Jarek Nohavica...), ale textově zaměřené písničky se nedají poslouchat jako kulisa, když se na něco musím soustředit.
Jsem pohodově laděný člověk, nemám moc rád tématiku smrti a černou barvu. Oblíkám se hlavně do modré a zelené, žádná červená, ta mi nedělá dobře.
To by stačilo, ne?
Někdy příště se ještě trochu vychválím ;-)